Hlavní stranaZákladní nabídka ➤ ZEN Shiatsu masáž

ZEN Shiatsu masáž

Jemné kouzlo dotyku

Shiatsu je japonská tlaková masáž, jenž v překladu znamená „tlak prsty“ a vznikla z nejstaršího lidového umění masáže. Usměrňuje a harmonizuje tok životní energie. Shiatsu je u nás na vzestupu díky vysoké účinnosti při předcházení zdravotních obtíží i jejich odstraňování.

Historie shiatsu

Shiatsu má původ v čínských masážích Anma (an-tlačit, mou-údery), které se dostaly do Japonska kolem 6. století. Základy těchto technik lze hledat již v textech proslulé knihy Žlutého císaře. Do Japonska toto umění údajně přivezl buddhistický kněz Gan Jin Osho roku 552 našeho letopočtu. Tato čínská umění mimo jiné obsahovala akupresuru, akupunkturu, moxování a reflexní terapie. Velký rozvoj japonské akupunktury a akupresury bývá připisován Waichi Sugiamovi (1614–1694), který založil 45 lékařských škol.

Až v roce 1911 je zákonem umožněno provádět profesionálně masáže anma a další techniky. To vedlo k předefinování terapeutických přístupů a vzniku knihy Shiatsu. Autor Tamaie Tempaku je díky tomu považován za zakladatele metody shiatsu.

Mezi jeho následovníky a nejvýznamnější žáky se řadí Katsusuke Serizawa, který se především věnoval péči o jednotlivé body se stěžejním dílem Tsubo: Vital Points for Oriental Therapy. Dalším žákem byl Tokujiro Namikoshi, který na Hokkaidu roku 1925 založil kliniku Apakku Ho, budoucí Shiatsu Institute of Therapy. Namikoshi byl silně ovlivněn západní medicínou, proto v jeho systému nejsou žádné zmínky o meridiánech (energetických drahách). Další z žáků byl Shitsuto Masunaga, který původně vystudoval psychologii a spojil své zkušenosti z tohoto oboru s tradičními poznatky o meridiánech a nazval svůj styl ZEN SHIATSU.

Jak shiatsu pracuje?

Shiatsu jakožto kompletní metoda ošetření vychází z tradičního lékařství Dálného východu. Podle představy tohoto lékařství je zdraví i nemoc výrazem plynoucí a stagnující energie. A co na to shiatsu? Jemným hloubkovým tlakem podél energetických drah – což je metoda pro shiatsu charakteristická – upravuje proudění energie a podporuje tak fyzickou i duševní rovnováhu. Shiatsu posiluje samoléčitelské síly a podporuje vnitřní proces růstu.

Jak vypadá typické ošetření?

Po úvodním rozhovoru, ve kterém se terapeut dotazuje na zdravotní stav a možné komplikace, se klient položí na speciální japonskou žíněnku zvanou futon. Délka ošetření trvá 60–90 minut a zahrnuje diagnostiku a kompletní uvolnění těla včetně emocí a mysli. Tím se probudí samoléčitelské
síly organismu. Masáž probíhá přes volný bavlněný oděv (mikina, tepláky, ponožky).

Po terapii se klient cítí osvěžený, jakoby po dlouhém, vydatném spánku s přílivem nové energie. Podle potřeby terapeut sdělí klientovi dietetická a pohybová doporučení, která vhodně posilují oslabené partie organismu.

Nejvýraznější reakce lze pozorovat do tří dnů po masáži.

Po masáži je vhodné

  • pít dostatek tekutin
  • udělat si horkou, krátkou koupel s mořskou solí až do vyražení potu, pak si dát chladnou sprchu
90 minut pouze za
1500 Kč

Vyzkoušejte také

>
<

Thajská tradiční

60 nebo 90 minut naprosté relaxace

Tato masáž uvolňuje svalové napětí a obnovuje zdravý krevní oběh, čímž napomáhá ke správnému prokrvení končetin a především mozku. Proto jsou jejími efekty mimo jiné psychické uvolnění a kvalitní spánek.

Hyperbarická kyslíková terapie

Dýchejte téměř 100% kyslík...

Hyperbarická kyslíková terapie (HBOT) je perspektivní léčebná metoda, která poskytuje téměř 100 % kyslíku do plicního systému člověka, který jej inhaluje v hyperbarické komoře při mnohem vyšším tlaku než je běžný.

Thajská olejová

60 nebo 90 minut naprosté uvolnění

I tato masáž uvolňuje svalové napětí a obnovuje zdravý krevní oběh, čímž napomáhá ke správnému prokrvení končetin a především mozku. Na rozdíl od Thajské tradiční je však tato masáž zaměřena výhradně na hluboké svalové uvolnění a relaxaci. Proto je jejím efektem mimo jiné kvalitní spánek.

ZEN Shiatsu masáž

Jemné kouzlo dotyku

Shiatsu je japonská tlaková masáž, jenž v překladu znamená „tlak prsty“ a vznikla z nejstaršího lidového umění masáže. Usměrňuje a harmonizuje tok životní energie. Shiatsu je u nás na vzestupu díky vysoké účinnosti při předcházení zdravotních obtíží i jejich odstraňování.

Bylinná masáž

Klenot thajské tradice

Při této masáži se za pomoci plátěných tamponů naplněných směsí thajských bylin vstřebávají do těla léčivé a podpůrné látky, které pronikají kůží do svalů a navozují tak dlouhotrvající pocit uvolnění.

Masáž lávovými kameny

60 minut Hot Stones, prohřátí celého těla

Zahřáté lávové kameny jsou známy svým blahodárným působením na klouby i kosti. Využívá se jich i v kombinaci s thajskou masáží, kde se přikládají na osu páteře a uvolňují tak do hloubky únavu a ztuhlost.

Masáž chodidel

Revitalizace unavených nohou

Půlhodinová či hodinová masáž, která využívá výhradně systém reflexních bodů na chodidlech. Každému z těchto bodů odpovídá některý orgán v našem těle, a tak se zprostředkovaně touto speciální masáží chodidel uvolňuje celé tělo.

Aroma masáž

Navození hluboké relaxace

Stejná jako olejová masáž, avšak využívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo k navození hluboké relaxace.

Pohybové aktivity

Pohybové aktivity

Zpevnění středu těla